Aktualności

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl

Przejdź

5 marca w Zieleńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w Narciarstwie Alpejskim. Strońskie szkoły reprezentowało 8 uczniów: 7 z SP i 1 z ZSS. W Igrzyskach Dzieci najmłodsze dziewczęta (Pomykała H., Urbaniak Z., Ścisłowska M.) wygrały klasyfikację drużynową, a chłopcy (Gąsior J., Kawecki T., Ziobro J.) zdobyli brązowe medale:) Natomiast indywidualnie Zuzia Urbaniak zajęła 2 miejsce, a Tomek Kawecki był 3. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rywalizowały siostry Figurskie - Oliwia (ZSS) zajęła 2 miejsce, a Jagoda (SP) była 6. Ze statuetkami, medalami i dyplomami zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Stronia. Dodać należy, że cała ósemka to członkowie lokalnego klubu narciarskiego ULKS Czarna Góra. Dla wszystkich reprezentantów wielkie brawa i gratulacje!!
Podziękowania dla Rady Rodziców z SP, która pokryła koszty transportu na zawody oraz dla Pana Jacka Gąsiora, który pomógł mi "ogarnąć" drużynę:)