Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

niepodlegla 2018

Dnia 14 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej  odbył się cykliczny konkurs matematyczny gmin Masywu Śnieżnika. W tym roku to już XIX Mikołajowy Konkurs Matematyczny. Szkołę Podstawową w Stroniu Śląskim reprezentował Bartosz Wędziński z klasy VIII A i Szymon Sztuka z klasy VIII B, którzy zmagali się z zadaniami otwartymi, obok uczniów ze szkół podstawowych z  Międzylesia, Domaszkowa, Wilkanowa i obu szkół z Bystrzycy Kłodzkiej. Szczególne gratulacje składamy Szymonowi Sztuce, który zajął wysokie II miejsce. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie naszej szkoły również zajmą miejsca na podium.

Pani Agnieszka Pobiarzyn, mama Karoliny z naszej klasy przeprowadziła dziś zajęcia plastyczne. Dzieci w grupach odrysowywały dłonie na papierze ,potem wycinały rysunki i sklejały w taki sposób aby powstawały bałwanki. Praca była ciekawa choć wymagała cierpliwości.  Efekty możemy podziwiać na wystawie.  Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas i pokazanie zupełnie nowej techniki " lepienia" bałwanów bez śniegu:)

Tekst i foto Anetta Oostenbrink

 

Po warsztatach, dzięki którym wykonaliśmy dekoracje ,postacie do legendy opowiadającej o powstaniu kapliczki na Przełęczy Puchaczówka, po wielu próbach pojechaliśmy na II Zderzenie Legend Ziemi Kłodzkiej. Festiwal odbył się w kawiarni  kłodzkiego  KOKu. Udział wzięło 9 grup teatralnych z naszego regionu. 

 Wszystko było wspaniale przygotowane a sam festiwal odbył się w kameralnych warunkach i miłej atmosferze. Dzieci z naszej szkoły , z klasy IIIa występowały jako postaci, reagowały stosownie do tego co działo się na scenie oraz tworzyły tło muzyczne. 

Jurorzy docenili nasz występ i przyznali nam I miejsce  razem z inną grupą teatralną , którą też uhonorowano pierwszą nagrodą. Ten występ był dla nas dużym sprawdzianem ( zwłaszcza, że dzieci musiały improwizować)  i ogromnym sukcesem !!!

Dziękujemy Pani Alicji Witczak , Radzie Rodziców z naszej szkoły oraz rodzicom: Urszuli Sienkiewicz i Joannie Wołczek za pomoc i wsparcie.

Tekst Anetta Oostenbronk
Foto : Joanna Wołczek

Pani Joanna Kuzminska-Zaucha wraz z klasa Va poczuli świąteczny klimat. Klasowe dekorowanie choinki, o którą zadbali rodzice było pełne uśmiechów i radości. Życzymy każdemu takiej empatii do świata :) \