Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

28 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Stroniu Śląskim, dzięki partnerowi programu „Doskonałe Mleko w Szkole”- panu Michałowi Mani, odbyło się spotkanie ze sportowcami klubu sportowego TS Wisła Zakopane. Gośćmi byli: p. Józef Łuszczek – polski biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata z Lahti, olimpijczyk, p. Józef Jarząbek – trener zawodników TS Wisła Zakopane, reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane z kadry dwuboistów- p. Andrzej Szczechowicz – obecny wicemistrz Polski w dwuboju,
p. Dawid Jarząbek – medalista drużynowych mistrzostw Polski w skokach narciarskich z 2014 i 2015 roku i Michał Jarosz – skoczek, adept. Uczestnicy spotkania poznali karierę sportową i osiągnięcia p. Józefa Łuszczka, strój skoczków narciarskich, który zaprezentował trener p. Józef Jarząbek. Duże emocje wzbudziła możliwość udziału uczniów w treningu i wykonanie prostych ćwiczeń przy asyście trenera p. Józefa Jarząbka. Goście zachwycili wszystkich swoją sprawnością fizyczną. Goście podkreślili, że aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią dietą są nieodzowne w drodze do kariery sportowej. Pamiątką ze spotkania są zdjęcia ze sportowcami oraz autografy.

24 maja odbył się II Powiatowy Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Jedno zdrowie mamy, więc o nie dbamy” dla klas II i III. Celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia, pogłębianie wiedzy uczniów na temat czynników warunkujących kształcenie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Rozumienie potrzeby aktywnego wypoczynku. Uświadomienie korzyści płynących ze zdrowego odżywiania.
Uczestnicy z zaangażowaniem przystąpili do zadań. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie.
Komisja w składzie:
1. p. dr Anna Zając
2. p. Joanna Pliniewicz przedstawiciel Strońskiej Grupy Rowerowej
3. p. Jacek Zegarowicz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Stroniu Śląskim
Konsultant: p. Irena Kolczyńska
Wyłoniła laureatów i przyznała następujące miejsca:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino Polanica Zdrój
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte Stronie Śląskie
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II Kłodzko
IV miejsce: Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia „Edukator” Polanica Zdrój
………………….
Serdeczne podziękowania dla p. dr Anny Zając, p. Joanny Pliniewicz, p. Jacka Zegarowicza. p. Ireny Kolczyńskiej za pracę w komisji. Urzędowi Miejskiemu za ufundowanie nagród, Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku oraz rodzicom za pyszne ciasto.

 

27 maja klasa III a była na wycieczce w MiniEurolandzie.  Pojechaliśmy w ramach pierwszej nagrody zdobytej w konkursie „ Legendy Ziem Kłodzkich”. W programie było zwiedzanie, warsztaty pt. „ Ekostworki” oraz gra terenowa. Pogoda nam dopisała i wycieczka udała się wspaniale.

Tekst Anetta Oostenbrink

Foto : Joanna Wołczek

13 maja 2019 klasy II a i III a uczestniczyły w bardzo ciekawej wycieczce. Najpierw było zwiedzanie Zamku Książ połączone z warsztatami sensorycznymi a następnie ExploraPark w Wałbrzychu. To było bardzo pouczające doświadczenie dla wszystkich uczniów. Polecamy gorąco. Elżbieta Wądrzyk, Anetta Oostenbrink
Foto : Joanna Wołczek

W  dniu 13.05.2019  w  ramach współpracy Szkoły Podstawowej z Biblioteką Miejską oraz przypadającym Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek odbyły się dla uczniów z klasy  IIb zajęcia - warsztaty z robotyki.
Uczniowie korzystając z nowoczesnej technologii, mogli spróbować swoich sił w programowaniu robota Photon. Zajęcia poprowadziła pani Paulina Bera z CKiR, z Lądka Zdroju.
Pani Alicja Witczak z biblioteki i wychowawczyni klasy IIb Urszula Górecka udzielały pomocy i wspierały w działaniach. Rywalizacja i zabawa w grupach wywołała wśród dzieci wiele śmiechu. 

Dziękujemy pani Paulinie i pani Alicji za wspaniałe zajęcia.

Uczniowie klasy IIb z wychowawczynią.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” mieli możliwość pracy z zabawką dla prawdziwych miłośników zwierząt. Magic Jinn Zwierzęta marki Dumel Discovery to specjalista, który zna setki zwierząt, w tym takie które już dawno wyginęły.
Uczniowie myśleli o jakim zwierzątku chcieli rozmawiać, a Jinn o hipnotyzującym spojrzeniu zadawał szczegółowe pytania. Uczniowie próbowali go przechytrzyć, to było naprawdę trudne!
Magiczny Jinn to edukacyjna zabawka, która zachęca uczniów do interakcji, rozwija i zachęca do pogłębiania wiedzy o zwierzętach i warunkach w jakich żyją.
Zasady zabawy:
• Dziecko wymyśla zwierzę, o którym chce porozmawiać z Jinnem.
• Jinn zadaje dziecku pytania.
• Dziecko może udzielać odpowiedzi: TAK, NIE, NIE WIEM, TO ZALEŻY.

Realizator projektu-Maria Zimna

 

 

02.04.2019 uczestnicy zajęć kreatywnych i zajęć językowych uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w ZSS w Stroniu Śląskim. Dzieci przypomniały sobie zasady komponowania posiłków według piramidy żywieniowej oraz przygotowały pyszne soki owocowe i ciasteczka w kształcie jajek. Bardzo dziękujemy pani Renacie Kaweckiej oraz biorącym udział w warsztatach uczniom ZSS.

IV Międzyszkolny Turniej w rzucance siatkarskiej w Lądku Zdroju. W turnieju udział wzieły 8 osobowe drużyny dziewcząt i chłopców klas IV. Zajęliśmy IV miejsce.

 

W dniu 23 marca 20189r. w Nowej Rudzie odbył się etap powiatowy

 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Uczniowie Szkoły Podstawowej startowali w dwóch grupach:

I - uczniowie klas IV- VI   Dominik Sokołowski, Wojciech Raś, Marcin Mróz, Dawid Frodyma

II – uczniowie kl. VII- VIII i Gimnazjum   Paweł Roszczypała

Po testach, trzech zawodników z każdej grupy, uczestniczyło w finale składającym się z części ustnej i zadania praktycznego.

Reprezentant Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śl.

Paweł Roszczypała zajął I miejsce w etapie powiatowym

 i 24 kwietnia będzie startował w etapie wojewódzkim Turnieju.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W ramach przygotowań do Turnieju uczniowie uczestniczyli w zajęciach w remizie OSP w Stroniu Śl.. Dziękujemy strażakom: Wojciechowi Wosiowi, Krzysztofowi Sokołowskiemu,

 a szczególnie  Grzegorzowi Derwińskiemu  za pomoc, cierpliwość i zaangażowanie .

Jadwiga Staśko

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” odwiedzili Studium Fryzur & Wizażu w Stroniu Śląskim.
Poznali pracę fryzjerki, kosmetyczki-manicurzystki. Zapoznali się z wyposażeniem salonu-urządzenia i przybory służące do pielęgnacji włosów i paznokci.
Dziękuję p. Iwonie Kaziuk i p. Jolancie Soliło za życzliwe przyjęcie- Maria Zimna realizator projektu.

Dzisiaj w naszej klasie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w ramach dnia projektowego gościliśmy Panią Alicję Witczak. Warsztaty ,które prowadziła miały na celu wykonanie ozdobnych jajek wielkanocnych. Wszystko pięknie się udało , prace zabrały dzieci do domu. Dziękujemy Pani Alicji Witczak za ciekawe zajęcia!
Tekst i foto Anetta Oostenbrink

1m
Szymon Podolak kl1
Kacper Kołaczyk kl7
Jakub Grzybowski kl4
2m
Kinga Krawiec kl5
Łukasz Burek kl5
3m
Zosia Pożyczka kl5
Marcel Krawiec

Specjalne wyróżnienie dla klas 1b oraz 3a za prace plastyczne od wszystkich uczniów.
(słodkie niespodzianki)