Lista nauczycieli i personelu

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

niepodlegla 2018

KONKURS PRZYRODNICZO-LITERACKI    DLA KLAS IV-VIII

 

Temat konkursu: „O czym szumią drzewa w lesie?”

Kategorie rodzajowe:

·         proza- opowiadanie, list, opis ,rozprawka

·         poezja- wiersz

Wymagania techniczne:

1.Praca napisana na komputerze (czcionka Times New Roman, wielkość czcionki 12) max 2 strony A4.

2. Na każdej pracy należy umieścić:

  * imię, nazwisko i wiek autora,

  * adres szkoły i klasę,

 * kategorię wiekową (klasy IV-VI- „młodsi” ;klasy VII-VIII-starsi)

 * imię i nazwisko nauczyciela

Termin składania prac: 21 .12. 2018r. do p. Marii Zimnej.

Zapraszam

Bezpieczeństwo pieszych na drodze zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie ich życiu codziennym. Najlepszym ich utrwalaniem jest działanie w praktyce, a jeszcze lepszym, gdy są wykonywane pod okiem fachowców. Dlatego uczniowie klas młodszych skorzystali z praktycznych zajęć przechodzenia przez ulicę pod nadzorem funkcjonariusza Straży Miejskiej w Stroniu Śląskim p. Wojciecha Ziobry i starszego aspiranta Marcina Wdowiaka z Posterunku Policji w Stroniu Śląskim. Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie otrzymali odblaski z Niestraszakiem ufundowane przez PZU.

 

Miło nam poinformować , że nasza szkoła we współpracy z  Fundacją „Odnowa” otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro”. Projekt ten realizowany będzie w terminie od 1 września 2018 do 30 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.Wartość projektu 321 696,80 zł.

Regulamin, opis i deklaracje na udział w projekcie do pobrania ze strony internetowej naszej szkoły:

http://spstronie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=216&Itemid=168


AKTUALIZACJA

L.p.

Nazwa zajęć

Prowadzący

Termin

Uwagi

Miejsce

1.

Grupa 1

Zajęcia wyrównawcze przyrodnicze 4-6  

p. M. Zimna

poniedziałek 12.30- 13.15

5 osób ( 4 dz 1 ch)  32 godziny

SP

 

2.

Grupa 2

Zajęcia wyrównawcze- matematyczne 1-3                                   

p. D. Borecka

wtorek

11.40- 12.25

5 osób ( 3 dz  2 chł) 32 godziny

SP

3.

Grupa 3

Zajęcia wyrównawcze- matematyczne 4-8                                      

p. J. Jasionowska

poniedziałek 14.15- 15.00

6 osób ( 3 dz i 3 chł) 32 godziny

SP

 

4.

Grupa 4

Zajęcia informatyczne dla uzdolnionych  1-2          

p. S. Madejczyk

czwartek 13.25- 14.55

6 osób ( 4 dz i 2 chł)  64 godzin

SP

5.

Grupa 5

Zajęcia informatyczne dla uzdolnionych  3-4          

p. J. Grzybowski

wtorek 14.15- 15.45

6 osób ( 4 dz i 2 chł)  64 godziny

SP

6.

Grupa 6

Zajęcia informatyczne dla uzdolnionych  5-6         

p. J. Staśko G.

wtorek 14.15- 15.45

6 osób ( 4 dz i 2 chł)  64 godziny

SP

7.

Grupa 7

Zajęcia informatyczne dla uzdolnionych  7-8         

p. D. Jezierska

środa 14.15- 15.45

6 osób ( 4 dz i 2 chł)  64 godziny

ZSS

8.

Grupa 8

Zajęcia przyrodnicze dla uzdolnionych z eksp 1-3                       

p. H. Kulbicka

wtorek 12.30-14.00

8 osób ( 5 dz 3 ch) 64 godziny

SP

9.

Grupa 9 Zajęcia przyrodnicze dla uzdolnionych z eksp 4-8                                  

p. M. Zimna

środa  13. 20- 14.50

8 osób ( 5 dz 3 ch)     64 godziny

SP

10.

Grupa 10  Zajęcia matematyczne dla uzdolnionych z eksp 1-3                                                 

p. A. Mrozek

czwartek 12.30- 14.00

6 osób ( 4 dz i 2 chł)    64 godziny

SP

11.

Grupa 11

Zajęcia matematyczne dla uzdolnionych z eksp 4-6                                                

p. J. Jasionowska

środa 13.20- 14.50

5 osób ( 3 dz i 2 chł)    64 godziny

SP

12.

Grupa 12

Zajęcia matematyczne dla uzdolnionych z eksp 7-8                                                

p. D. Olszewska

wtorek 14.15- 15.45

7 osób ( 3 dz i 4 chł)    64 godziny

ZSS

13.

Grupa 13

Zajęcia kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej  1-3                       

p. M. Balicka

wtorek 14.15- 15.45

6osób ( 4 dz 2 ch) 64 godziny

SP

14.

Grupa 14

 Zajęcia kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej  4-6                       

p. M. Jezierska

wtorek 14.15- 15.45

6osób ( 4 dz 2 ch) 64 godziny

SP

15.

Grupa 15

Zajęcia kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej  7-8                               

p. D. Jezierska

wtorek 14.15- 15.45

6osób ( 4 dz 2 ch) 64 godziny

SP

16.

Grupa 16

Zajęcia językowe- język angielski zajęcia dl uzdolnionych 4-5                       

p. A. Stercuła

wtorek 14.15- 15.00

6 osób ( 4 dz 2 ch) 32 godziny

SP

17.

Grupa 17

Zajęcia językowe- język angielski zajęcia dl uzdolnionych 6-8                       

p. A. Stercuła

piątek  14.15- 15.00

6 osób ( 4 dz 2 ch) 32 godziny

ZSS

18.

Grupa 18

Zajęcia językowe- język angielski wyrównawcze  4-5                       

p. A. Stercuła

środa  13.20- 14.05

6 osób ( 4 dz 2 ch) 32 godziny

SP

19.

Grupa 19

Zajęcia językowe- język angielski wyrównawcze  6-8                       

p. A. Stercuła

poniedziałek  14.15- 15.00

6 osób ( 4 dz 2 ch) 32 godziny

ZSS

20.

Grupa 20

Zajęcia językowe- język niemiecki dla uzdolnionych              

p. A. Młynarczyk

wtorek 14.15- 15.45

6 osób ( 4 dz i 2 chł) 64 godziny

ZSS

21.

Grupa 21

Zajęcia językowe- język niemiecki dla uzdolnionych              

p. A. Młynarczyk

środa 14.15- 15.45

6 osób ( 4 dz i 2 chł) 64 godziny

ZSS

22.

Grupa 22/ 23/ 24 Zajęcia logopedyczne

 

 

p. J. Maryniuk

Gr 1 śr 16.30- 17.30 czw 14.30- 15.30

Gr 2 czw 15.30-17.30

Gr 3 pt 15.00- 17.00

3 gr po 2 osoby

6 osób ( 2 dz 4 ch)

SP

23.

Grupa 25 Zaburzenia zachowania, niewłaściwe emocje

p. A. Dumańska

Gr 1

czwartek 7.50- 8. 50 

 

1 gr po 3 osoby

SP

24.

Grupa 26 Zaburzenia zachowania, niewłaściwe emocje

p. A. Dumańska

Gr 2 wtorek 12.30- 13.30

1 gr po 3 osoby

SP

25.

Grupa 27/28 Trudności ortograficzne - ortograffitti 2 gr po 3 osoby

p. D. Borecka

Gr 1 środa 13.15- 14.15

Gr 2 wtorek 13.15- 14.15

2 gr po 3 osoby

SP

26.

Grupa 29 Zajęcia PIK

p. S. Wołoszyn

Pon- pt 14.00-15.00

1 gr 67 osób

SP

UE logo

W listopadzie 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim została zorganizowana zbiórka karmy dla Schroniska „Pod Psią Gwiazdą” w Kłodzku.
Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrożenie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności.
Cieszę się ,że tak wielu uczniów z klas I-VIII wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.
Zebraliśmy około 190 kg karmy, puszki, smycze, obroże, kagańce, miski i środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schroniskach.
Serdecznie dziękuję- Maria Zimna.

Dnia 15 listopada w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się Konkurs Poezji Niemieckojęzycznej. Organizatorem konkursu było Niemieckie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne w Kłodzku oraz Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Konsulat Republiki Federalnej Niemiec.

Stronie Śląskie reprezentowali uczniowie: Milena Skowron, Lena Okoro, Marlena Pronżyńska, Tomasz Wągrowski, Karolina Głowacka, Oliwia Wejksznia, Maria Pytlas, Ada Szewczuk. Komisja konkursowa oceniała opanowanie pamięciowe tekstu, jego interpretację, a także wymowę, dykcje i intonację oraz ekspresję.

W grupie I (uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów) uczennica klasy VII a

Lena Okoro zajęła III miejsce.

W grupie II (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych) uczennica klasy 3 TŻ

Ada Szewczuk zajęła II miejsce.

Wszyscy nasi uczniowie wypadli świetnie na konkursie, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy!

Aneta Soroko