Konkursy 2017/2018
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

Ważne informacje

Dla rodziców

Wykaz podręczników i ćwiczeń
Przejdź

Nasza kadra

Nasza kadra

Wykaz nauczycieli i personelu
Przejdź

Rada rodziców

Rada rodziców

Działania rady rodziców
Przejdź

Samorząd uczniowski

SU

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Przejdź

Zielona Szkoła Chorwacja 2019 A.Stercula II 1 1

pamperSzkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim już po raz trzeci za zgodą dyrekcji weźmie udział w zbiórce pod hasłem „Nie bądź sknera, kup pampera Wrocław”. Celem zbiórki będzie wsparcie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” artykułami pierwszej potrzeby – środkami medycznymi i artykułami niezbędnymi do pielęgnacji najmłodszych pacjentów. Zbiórka rozpocznie się pod koniec lutego 2019 r. na terenie szkoły. Koordynatorami szkolnymi są: Anita Mrozek, Jarosław Grzybowski, Anna Wierzbicka. Prosimy wszystkich ludzi wielkiego serca o wsparcie inicjatywy produktami. Zbieramy:

  • Pieluchy (rozmiary 2, 3, 4, 5 6),
  • Pampersy SENI (rozmiar S, M),
  • Chusteczki higieniczne zwykłe i nawilżane,
  • Oliwki, kremy na odparzenia, mydła w płynie, szampony, 
  • Sudocrem , Octenisept  i inne dezynfekcyjne płyny,
  • Opatrunki, plastry w rolkach, plastry z opatrunkiem, gaziki włókninowe,
  • Chemię gospodarstwa domowego: ręczniki papierowe, proszki i płyny hipoalergiczne do prania, papier toaletowy, płyny do mycia naczyń, itp.

 

Bezpieczeństwo pieszych na drodze zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie ich życiu codziennym. Najlepszym ich utrwalaniem jest działanie w praktyce, a jeszcze lepszym, gdy są wykonywane pod okiem fachowców. Dlatego uczniowie klas młodszych skorzystali z praktycznych zajęć przechodzenia przez ulicę pod nadzorem funkcjonariusza Straży Miejskiej w Stroniu Śląskim p. Wojciecha Ziobry i starszego aspiranta Marcina Wdowiaka z Posterunku Policji w Stroniu Śląskim. Po zakończonych zajęciach wszyscy uczniowie otrzymali odblaski z Niestraszakiem ufundowane przez PZU.

 

KONKURS PRZYRODNICZO-LITERACKI    DLA KLAS IV-VIII

 

Temat konkursu: „O czym szumią drzewa w lesie?”

Kategorie rodzajowe:

·         proza- opowiadanie, list, opis ,rozprawka

·         poezja- wiersz

Wymagania techniczne:

1.Praca napisana na komputerze (czcionka Times New Roman, wielkość czcionki 12) max 2 strony A4.

2. Na każdej pracy należy umieścić:

  * imię, nazwisko i wiek autora,

  * adres szkoły i klasę,

 * kategorię wiekową (klasy IV-VI- „młodsi” ;klasy VII-VIII-starsi)

 * imię i nazwisko nauczyciela

Termin składania prac: 21 .12. 2018r. do p. Marii Zimnej.

Zapraszam

W listopadzie 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim została zorganizowana zbiórka karmy dla Schroniska „Pod Psią Gwiazdą” w Kłodzku.
Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrożenie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności.
Cieszę się ,że tak wielu uczniów z klas I-VIII wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.
Zebraliśmy około 190 kg karmy, puszki, smycze, obroże, kagańce, miski i środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schroniskach.
Serdecznie dziękuję- Maria Zimna.