Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

niepodlegla 2018

Dnia 11.01.2019  dzieci z klasy IIb  miały zajęcia na Czarnej Górze.

Uczyły się zjeżdżać na nartach. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne podejście do dzieci  począwszy od udostępnienia i dobrania sprzętu w Wypożyczalni Sprzętu Zimowego na Czarnej Górze  u pana Piotra Jakubca  - wspaniała i miła obsługa, sprzęt na najwyższym poziomie, idealnie dobrany.

Dziękujemy i szczerze polecamy Szkółkę Narciarską Czarna Góra pana Roberta Kowalczyka.

Doświadczenie, fachowość, kompetentność instruktorów, w tym nieoceniona pomoc rodziców i jednocześnie instruktorów:  pana Szczyrka, państwa Mroczków, pana Michalaka, pomoc pani Sordyl, pana Macha, pani Pucztarskiej, pana Podolaka sprawiły, że na stoku czuliśmy się bezpiecznie.

Imponujące podejście do dzieci, instruktorzy szkolący uśmiechnięci, z pasją, sprawili, że dzieci nie chciały wracać do domu, a po pierwszych zajęciach nie było dziecka, które nie potrafiłoby samodzielnie zjechać ze stoku i zatrzymać się.

Po zajęciach rodzice zaprosili dzieci na gorącą czekoladę z bitą śmietaną i naleśnikami. A od pani Oli Andrzejak  porcja frytek dla każdego.

Zdjęcia robione na stoku przez panią Agnieszkę będą wspaniałą pamiątką dla każdego.

Gorące podziękowania od dzieci i wychowawczyni U. Góreckiej.

 

Przyszła zima, więc dzieci z klasy III a piosenką zachęcają wszystkich do dokarmiania ptaków. Śpiewają wszyscy a ilustracje wykonała samodzielnie Gabrysia Tomaszewicz. :-)

Dnia 08.09.2019 r. klasy Ia i IIb pod opieką nauczycieli : p. Anity Mrozek i p. Urszuli Góreckiej wybrali się do Kłodzka na przedstawienie pt. "Pszczółka Maja". 

Tematem przewodnim spektaklu Narodowego Teatru Edukacji im A. Mickiewicza z Wrocławia było mądre przysłowie " Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". Dzieci razem z bohaterami przeżywały pięknie opowiedzianą historię pszczółki Mai. W trakcie trwania spektaklu mali widzowie mogli się przenieść na teatralną łąkę, podziwiać piękno przyrody, uczyć się szacunku dla nawet najmniejszego istnienia. Główna bohaterka Maja i jej towarzysz Gucio pokazali jak należy postępować w życiu, by nigdy nie przechodzić obojętnie gdy komuś dzieje się krzywda. 

Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w trakcie wycieczki.

9.01.2019r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim ( Projekt „ Wczoraj i dziś sukcesem na jutro-„Zajęcia przyrodnicze dla uzdolnionych z eksperymentowaniem) uczestniczyli w zajęciach, gdzie:

• uczyli się rozpoznawać dzikie zwierzęta,
• uczyli się zachowania w kontakcie z dzikim zwierzętami,
• poznawali język łowiecki (słuchy, trzeszcze , skoki, basior, ambona, chwost,
fajki, farba…),
• oglądali trofea, poroża zwierząt,,
• poznawali akcesoria łowieckie- wabiki,
• kształtowali postawę dotyczącą zjawiska nadmiernej liczebności niektórych gatunków zwierząt łownych i konieczności ich eliminacji ze środowiska pewnej ich liczby poprzez odstrzał

Dziękuję p. Sylwestrowi Dębnemu -członkowi Koła Łowieckiego „Darz bór” Lądek-Zdrój oraz p. Łukaszowi Głowackiemu -pracownikowi Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego za przeprowadzenie zajęć- M. Zimna-nauczyciel przyrody.

Uczniowie klas czwartych zaprojektowali gry planszowe, dotyczące tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Internecie zasięgnęli informacji o znaczeniu znaków drogowych oraz o sposobach powiadamiania służb ratunkowych o wypadkach.