Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

Dzisiaj w naszej klasie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w ramach dnia projektowego gościliśmy Panią Alicję Witczak. Warsztaty ,które prowadziła miały na celu wykonanie ozdobnych jajek wielkanocnych. Wszystko pięknie się udało , prace zabrały dzieci do domu. Dziękujemy Pani Alicji Witczak za ciekawe zajęcia!
Tekst i foto Anetta Oostenbrink

1m
Szymon Podolak kl1
Kacper Kołaczyk kl7
Jakub Grzybowski kl4
2m
Kinga Krawiec kl5
Łukasz Burek kl5
3m
Zosia Pożyczka kl5
Marcel Krawiec

Specjalne wyróżnienie dla klas 1b oraz 3a za prace plastyczne od wszystkich uczniów.
(słodkie niespodzianki)

 

Bezpieczny Dolnoślązak to taki uczeń, który wie jak zachować się, gdy ktoś tonie. Pod takim hasłem odbyły się zajęcia na basenie, gdzie pod okiem WOPR-u uczniowie uczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Ćwiczyli pierwszą pomoc , utrwalili numery alarmowe. Podkreślono, że nie wolno robić zdjęć i filmów osobom poszkodowanym. Uczniowie wyciągnęli wniosek, że do wypoczynku i rekreacji należy wybierać miejsca bezpieczne, przeznaczone do tego celu czyli akweny wodne, gdzie są ratownicy. W takich miejscach należy podporządkować się do uwag i zaleceń służb WOPR.

konkurs wiosna

Uczniowie klasy I A przygotowali pyszne,wiosenne kanapki. Zajęcia kulinarne były kontynuacją zajęć w ramach projektu” Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Dzieciom sprawiło wiele radości przygotowanie zdrowego śniadania. W całej klasie zapachniało już wiosną.

Wych. A. Mrozek

Dnia 13.02.2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” odwiedzili Tartak p .Michalaka w Stronu Śląskim.
Obserwowali proces obróbki drewna, a także wykonywanie czynności przez pracowników na określonym stanowisku.
Dziękuję właścicielowi i pracownikom za życzliwe przyjęcie - Maria Zimna realizator projektu.

Dnia 11marca 2019 r. uczniowie klas :Ia i Ic z A.Mrozek i E.Kozłowską pojechali   do Kłodzka na sztukę pt. "Czarodziejskie   słowa" Przedstawienie podkreślało moc zwrotów  grzecznościowych: proszę,  dziękuję,  przepraszam, czyli słów, których  główna  bohaterka,wcześniej nie  uznawała. Księżniczka odkryła  ich siłę w trakcie  zmagań  ze  złymi  postaciami i dzięki swej  odwadze i odzyskanej  dobroci przypomniała  dzieciom o bezcennej wartości  czarodziejskich słów.  Sztuka  wszystkim bardzo  się  podobała.  Dziękujemy rodzicom za poświęcenie swojego wolnego czasu i pomoc podczas  wyjazdu.
                                       Anita  Mrozek

 

Iza Olczyk i Amelia Wiktorska zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się 25 lutego w Krosnowicach Kł. W turnieju wystartowało 9 drużyn, m.in. ubiegłoroczne Mistrzynie Polski z SP Trzebieszowice. Gratulacje dla naszych dziewcząt!!
Opiekunem drużyny był Krystian Ziobro.

06.03.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” mieli okazję poznać proces powstawania pieczywa i słodkich przysmaków. Zapoznali się z urządzaniami cukierniczymi.  Oczywiście była degustacja pączków. Państwu Dudziakom serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia zakładu-opiekunowie grupy: J. Stasko, M. Zimna

W dn. 5 marca 2019 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Wyłoniono reprezentację Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte W Stroniu Śl., która będzie uczestniczyła w etapie powiatowym Turnieju w Nowej Rudzie

 w składzie:   grupa I- uczniowie klas IV- VI

  1. Dawid Frodyma kl. VI a
  2. Wojciech Raś V c
  3. Marcin Mróz V c
  4. Dominik Sokołowski IV a

        grupa II – uczniowie klas VII,VIII, gimnazjum

  1. Paweł Roszczypała VIII a

Życzymy dalszych sukcesów . 

                    organizator etapu  Jadwiga Staśko

zdj4

W dn. 5 marca 2019r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas VI z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego w Wałbrzychu. Temat ćwiczeń - „ Jak poprawnie czytać dane statystyczne z Roczników Statystycznych”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach: wyszukiwali dane, porównywali je, odczytywali informacje z wykresów.

Jadwiga Staśko

Kolejne zajęcia w klasie I A w ramach programu” Niesamowity świat higieny jamy ustnej” podkreślały znaczenie zdrowego odżywiania i jego wpływu na piękny uśmiech. Rozmawialiśmy nt. zdrowych przekąsek i unikania słodyczy. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty kulinarne, w trakcie których uczniowie w grupach przygotowali sałatki owocowe jako alternatywę dla cukierków
i słodyczy. Było przepysznie, a co najważniejsze zdrowo.
Wych. Anita Mrozek