Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

niepodlegla 2018

13 października w Szkole Podstawowej odbyła się podwójna uroczystość: świętowano Dzień Edukacji Narodowej oraz w poczet uczniów Szkoły Podstawowej przyjęto pierwszoklasistów.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:

  • Wiceburmistrz - pan Dariusz Chromiec
  • Sekretarz Komisji Oświaty, Sportu i Zdrowia - pani Krystyna Brzezicka
  • Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Kazimiera Jasik

Życzenia pracownikom szkoły złożyła pani dyrektor Małgorzata Ozga, pan Wiceburmistrz Dariusz Chromiec oraz pani Kazimiera Jasik - Przewodnicząca Rady Rodziców.

Uczniowie klas trzecich w słowach piosenki podziękowali wszystkim pracownikom szkoły.
Klasy pierwsze zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod okiem swoich wychowawczyń : pani Urszuli Góreckiej i pani Elżbiety Wądrzyk.
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
Pasowania na uczniów dokonała pani Dyrektor Małgorzata Ozga.
Każdy uczeń podpisał się własnoręcznie na akcie pasowania.
Rodzice wręczyli swoim pociechom "kuferki różności", które przydadzą się dzieciom do nauki w szkole.

Na zakończenie panie nauczycielki z klas pierwszych podziękowały zaproszonym gościom, paniom dyrektor, nauczycielom, rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do uroczystości i uczniom za piękny występ.

10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa.

Uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką  p. Elżbiety Wądrzyk  i  p. Urszuli Góreckiej sadzili przed szkołą w specjalnie wyznaczonym miejscu swoje klasowe drzewko. 
Dzieci z klasy Ia nadały  swojemu drzewku  imię  Igluś, a dzieci z klasy Ib swoje drzewko nazwały Igiełeczka.

Świerki  do posadzenia dzieci otrzymały z  Nadleśnictwa  Strachocin.

Dziękujemy:
Nadleśnictwu - Strachocin,  rodzicom, którzy przygotowali ogrodzenie na drzewka, pani Marii Zimnej - nauczycielce przyrody, za wsparcie w  działaniach oraz panu woźnemu za pomoc przy sadzeniu drzewek.

 

Festiwal Nauki 06.10.2017 Bystrzyca Kłodzka,  Kudowa Zdrój
Klasa - 6A

29.09.2017 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „ Szkoła wczoraj, dziś i jutro”.

W odpowiedzi na ogłoszony w czerwcu konkurs wpłynęło 17 prac plastycznych wykonanych w dowolnym formacie i dowolną techniką.

Jury w składzie :

  1. Dorota Jezierska
  2. Sylwia Madejczyk
  3. Elżbieta Waszak
  4. Anetta Oostenbrink

wybrało i nagrodziło następujące prace :

I miejsce :
Dominik Sypek
Brajan Brejna

II miejsce :
Julia Majchrzak

III miejsce :
Konrad Kaim
Natalia Grzelak.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Bezpieczeństwo w szkole jest bardzo ważnym elementem, dzięki któremu  społeczność uczniowska w każdej placówce oświatowej może prawidłowo funkcjonować. Każdy uczeń powinien pamiętać, że musi sam zadbać o swoje bezpieczeństwo, dostosowując się do obowiązujących zasad i norm.

Zadaniem dorosłych – rodziców, nauczycieli – jest skuteczne uczenie rozsądku i ostrożności na drodze. Również my – dorośli musimy być wzorem bezpiecznych zachowań, aby nasi podopieczni mogli brać z nas przykład.

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich w dniu 27.09.17 r. spotkali się z Policjantką i Policjantem. Dla pierwszaków nasi goście  przeprowadzili zajęcia w terenie – praktyczne przechodzenie przez jezdnię. Z wszystkimi uczniami, zostały omówione zasady poruszania się pieszych w terenie zabudowanym oraz poza nim, podkreślono konieczność noszenia odblasków zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością znaków drogowych.

Serdeczne podziękowania dla pani Kamili Rotter oraz pana Mariusza Boronia za przeprowadzenie zajęć.