Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

Uczniowie klasy I A przygotowali pyszne,wiosenne kanapki. Zajęcia kulinarne były kontynuacją zajęć w ramach projektu” Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Dzieciom sprawiło wiele radości przygotowanie zdrowego śniadania. W całej klasie zapachniało już wiosną.

Wych. A. Mrozek

Dnia 13.02.2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” odwiedzili Tartak p .Michalaka w Stronu Śląskim.
Obserwowali proces obróbki drewna, a także wykonywanie czynności przez pracowników na określonym stanowisku.
Dziękuję właścicielowi i pracownikom za życzliwe przyjęcie - Maria Zimna realizator projektu.

Dnia 11marca 2019 r. uczniowie klas :Ia i Ic z A.Mrozek i E.Kozłowską pojechali   do Kłodzka na sztukę pt. "Czarodziejskie   słowa" Przedstawienie podkreślało moc zwrotów  grzecznościowych: proszę,  dziękuję,  przepraszam, czyli słów, których  główna  bohaterka,wcześniej nie  uznawała. Księżniczka odkryła  ich siłę w trakcie  zmagań  ze  złymi  postaciami i dzięki swej  odwadze i odzyskanej  dobroci przypomniała  dzieciom o bezcennej wartości  czarodziejskich słów.  Sztuka  wszystkim bardzo  się  podobała.  Dziękujemy rodzicom za poświęcenie swojego wolnego czasu i pomoc podczas  wyjazdu.
                                       Anita  Mrozek

 

Iza Olczyk i Amelia Wiktorska zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się 25 lutego w Krosnowicach Kł. W turnieju wystartowało 9 drużyn, m.in. ubiegłoroczne Mistrzynie Polski z SP Trzebieszowice. Gratulacje dla naszych dziewcząt!!
Opiekunem drużyny był Krystian Ziobro.

06.03.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” mieli okazję poznać proces powstawania pieczywa i słodkich przysmaków. Zapoznali się z urządzaniami cukierniczymi.  Oczywiście była degustacja pączków. Państwu Dudziakom serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia zakładu-opiekunowie grupy: J. Stasko, M. Zimna

W dn. 5 marca 2019 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Wyłoniono reprezentację Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte W Stroniu Śl., która będzie uczestniczyła w etapie powiatowym Turnieju w Nowej Rudzie

 w składzie:   grupa I- uczniowie klas IV- VI

  1. Dawid Frodyma kl. VI a
  2. Wojciech Raś V c
  3. Marcin Mróz V c
  4. Dominik Sokołowski IV a

        grupa II – uczniowie klas VII,VIII, gimnazjum

  1. Paweł Roszczypała VIII a

Życzymy dalszych sukcesów . 

                    organizator etapu  Jadwiga Staśko

zdj4

W dn. 5 marca 2019r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas VI z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego w Wałbrzychu. Temat ćwiczeń - „ Jak poprawnie czytać dane statystyczne z Roczników Statystycznych”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach: wyszukiwali dane, porównywali je, odczytywali informacje z wykresów.

Jadwiga Staśko

Kolejne zajęcia w klasie I A w ramach programu” Niesamowity świat higieny jamy ustnej” podkreślały znaczenie zdrowego odżywiania i jego wpływu na piękny uśmiech. Rozmawialiśmy nt. zdrowych przekąsek i unikania słodyczy. Zwieńczeniem zajęć były warsztaty kulinarne, w trakcie których uczniowie w grupach przygotowali sałatki owocowe jako alternatywę dla cukierków
i słodyczy. Było przepysznie, a co najważniejsze zdrowo.
Wych. Anita Mrozek

PUNKT INFORMACJI I KARIERY dla uczniów przede wszystkim klas siódmych i ósmych, rodziców i nauczycieli.
Do czerwca 2019r. w bibliotece w Szkole Podstawowej w Stroniu Śląskim w godzinach 14.00 -15.00, uczniowie szkoły podstawowej mają możliwość skorzystania z Punktu Informacji i Kariery powołanego ze środków programu "Wczoraj i dziś sukcesem do jutra". Punkt Informacji i Kariery współpracuje z przedstawicielami różnych grup zawodowych. Spotkanie z właścicielką gospodarstwa agroturystycznego Panią Annną Macałek zainicjowali uczniowie klas siódmych i ósmych. Było to jedno ze spotkań w temacie pomysłu na firmę w naszym regionie. W marcu br. grupa uczniów planuje kolejne spotkanie z pracownikami w Ośrodku Jeździeckim w Nowym Gierałtowie. W dniu 20 marca w Zespole Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim, odbędzie się Forum Zawodoznawcze.

W klasie IIb 01.03.2019 r. pod opieką wychowawczyni U. Góreckiej odbyły się zajęcia z kodowania i programowania.
Dzieci zdobywały praktyczne umiejętności kodowania i programowania przy użyciu  gry: "ROBOTA MOUSE".
Uczniowie pracowali w grupach. Zasady były proste : należało zakodować ruchy robota - myszy, tak aby przechodząc przez labirynt myszka dotarła do sera. Z każdą kolejną planszą zwiększał się poziom trudności. Uczniowie świetnie radzili sobie zaznajamiając się z prostą technologią kodowania i rozwiązywania problemów.

Ogólnopolski program profilaktyczny " Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

Klasy drugie : IIa i IIb pod opieką pań : E. Wądrzyk i U. Góreckiej wzięły udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym edukacji stomatologicznej
"Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B!

Celem programu było zaangażowanie dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.
W ramach programu przeprowadzono w klasach cykl lekcji, na które zaproszono panią pielęgniarkę Irenę Kolczyńską. Program obejmował :
1. Film do obejrzenia z uczniami.
2. Arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej.
3. Lekcje praktyczno - pokazowe z panią pielęgniarką.

Program zakończył się wykonaniem pracy konkursowej przez każdą klasę.

Dziękujemy pani Irenie za przeprowadzenie ciekawej lekcji z pokazem budowy zęba
i praktycznych ćwiczeń w szczotkowaniu zębów.

 

 

Nasza szkoła przekazała już pierwszy transport zebranych darów dla Hospicjum Dzieci Dolnego Śląska. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła ! Prosimy o włączanie się do zbiórki, która trwa w tym roku do końca marca.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim
Koordynatorzy akcji : A. Mrozek, J. Grzybowski, A. Wierzbicka, A. Stercuła

 

Relacja z realizacji projektu „ Niesamowity świat higieny jamy ustnej” 

Klasa I A bierze udział w projekcie „ Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.Program ten pomaga wciągnąć uczniów w wir nauki o zdrowiu jamy ustnej. Aby zajęcia były skuteczne zaprosiliśmy do klasy panią pielęgniarkę – Irenę Kolczyńską, której wiedza uzupełniła wiadomości pierwszoklasistów na temat „ Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne?”. Dzieci poznały i ćwiczyły najbardziej skuteczną i najwłaściwszą technikę mycia zębów ruchami wymiatającymi. Dziękujemy p. Irenie za bardzo ciekawą lekcję o zdrowiu.
Wychowawca : Anita Mrozek