Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

W klasie IIb 01.03.2019 r. pod opieką wychowawczyni U. Góreckiej odbyły się zajęcia z kodowania i programowania.
Dzieci zdobywały praktyczne umiejętności kodowania i programowania przy użyciu  gry: "ROBOTA MOUSE".
Uczniowie pracowali w grupach. Zasady były proste : należało zakodować ruchy robota - myszy, tak aby przechodząc przez labirynt myszka dotarła do sera. Z każdą kolejną planszą zwiększał się poziom trudności. Uczniowie świetnie radzili sobie zaznajamiając się z prostą technologią kodowania i rozwiązywania problemów.

Ogólnopolski program profilaktyczny " Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

Klasy drugie : IIa i IIb pod opieką pań : E. Wądrzyk i U. Góreckiej wzięły udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym edukacji stomatologicznej
"Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B!

Celem programu było zaangażowanie dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.
W ramach programu przeprowadzono w klasach cykl lekcji, na które zaproszono panią pielęgniarkę Irenę Kolczyńską. Program obejmował :
1. Film do obejrzenia z uczniami.
2. Arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej.
3. Lekcje praktyczno - pokazowe z panią pielęgniarką.

Program zakończył się wykonaniem pracy konkursowej przez każdą klasę.

Dziękujemy pani Irenie za przeprowadzenie ciekawej lekcji z pokazem budowy zęba
i praktycznych ćwiczeń w szczotkowaniu zębów.

 

 

Nasza szkoła przekazała już pierwszy transport zebranych darów dla Hospicjum Dzieci Dolnego Śląska. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła ! Prosimy o włączanie się do zbiórki, która trwa w tym roku do końca marca.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim
Koordynatorzy akcji : A. Mrozek, J. Grzybowski, A. Wierzbicka, A. Stercuła

 

Relacja z realizacji projektu „ Niesamowity świat higieny jamy ustnej” 

Klasa I A bierze udział w projekcie „ Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.Program ten pomaga wciągnąć uczniów w wir nauki o zdrowiu jamy ustnej. Aby zajęcia były skuteczne zaprosiliśmy do klasy panią pielęgniarkę – Irenę Kolczyńską, której wiedza uzupełniła wiadomości pierwszoklasistów na temat „ Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne?”. Dzieci poznały i ćwiczyły najbardziej skuteczną i najwłaściwszą technikę mycia zębów ruchami wymiatającymi. Dziękujemy p. Irenie za bardzo ciekawą lekcję o zdrowiu.
Wychowawca : Anita Mrozek

 

22.02.2019 odbyła się wycieczka klas 7a i 8a do Wrocławia. Tym razem postanowiliśmy spędzić czas w Parku Trampolin oraz we wrocławskim ZOO. 
W parku JumpWorld uczniowie mieli do dyspozycji trampoliny, jumpliny, strefę akrobatyczną i basen z gąbkami. Mogli się wyskakać oraz sprawdzić zdolności równowagi. 
W ZOO wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych "Bliskie spotkania z małpami" oraz zwiedziliśmy Afrykarium.

 

19.02.2019r. W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Ślaskim odbył się II-gi etap XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu i Pomocy Przedlekarskiej. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów klas V. Rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań. Komisja egzaminacyjna w składzie: 

  • Jarosław Grzybowski
  • Jadwiga Staśko
  • Maria Zimna

zakwalifikowała do III etapu następujących uczniów:

  • Z. KOBIAŁKA,
  • M. GANCARZ,
  • Z. SŁAWIK,
  • J. GRZELAK,
  • D. ŚMIŁOWSKA,
  • A. BRYK

Gratulujemy.
Uwaga:
Laureaci w dwuosobowych zespołach ułożą krzyżówkę z hasłem PROFILAKTYKA.
Pytania do krzyżówki mają dotyczyć zdrowia i pomocy przedlekarskiej (umieszczone obok diagramu); format A3 – termnin oddania 31 marca 2019r.

III-ci etap konkursu odbędzie się 05.04.2019r. Uczniowie w dwuosobowych zespołach będą wykonywać ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy.

 

 

Dnia 19 lutego 2019 roku Szymon Sztuka z VIII B i Bartosz Wędziński z VIII A reprezentowali Szkołę Podstawową w Stroniu Śląskim w VI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. B. Chrobrego w Kłodzku. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu kłodzkiego zmagali się z pięcioma zadaniami, które mieli rozwiązać w czasie 90 minut. Nasi reprezentanci zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce spośród niespełna 30 uczniów. Niestety niewiele im zabrakło, aby zakwalifikować się do etapu finałowego. Mimo wszystko GRATULUJEMY! 

 

25 stycznia 2019 - klasa IIIa na nartach biegowych - Zalew Stara Morawa.
Pogoda dopisała, trasa przyjazna dzieciom. Bardzo udany wyjazd,
polecamy innym:)

Dziękujemy bardzo Pani Dorocie Jezierskiej za trening oraz Panu
Bogdanowi Birówce za pomoc przy pieczeniu kiełbasek i przygotowanie
gorącej herbaty.

Tekst Anetta Oostenbrink, foto Urszula Sienkiewicz

Uczniowie klasy I A z wych. Anitą Mrozek przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rodzice na tę okazję przygotowali poczęstunek. Było ciasto, kawa, herbata, występy artystyczne i wspólna zabawa z kochanymi seniorami. Każdy wnuk samodzielnie przygotował symboliczny prezent. To bardzo klimatyczne spotkanie stanowi dowód miłości, wdzięczności i szacunku należnego każdej babci i dziadkowi.

Resized 2

Już tradycją w naszej szkole jest, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia organizujemy konkurs „Szkolne kolędowanie”. Spotkanie sprzyja zaprezentowaniu muzycznych talentów. To również okazja, aby poznać kolędy i pastorałki mniej znane lub zapomniane. W dniu 09.01.2019r. w naszej szkole zgromadzili się uczestnicy tegorocznego konkursu wraz ze swoimi bliskimi. W konkursie wystąpiło 38 uczniów z klas I-VI, w dwóch kategoriach wiekowych. Jury przyznało miejsca następującym uczestnikom: klasy I-III I miejsce – Lena Matkowska kl. Ic , Marcel Krawiec kl. Ic, Kacper Pliniewicz kl. Ic II miejsce – Karolina Nowakowska IIb III miejsce – Jasmin Birówka kl.IIIa

Klasy IV-VIII I miejsce – Kinga Krawiec kl. Vd, Zuzia Gałecka VIb II miejsce – Julia Majchrzak kl. IVb, Natalia Kordyjaczna IVb III miejsce – Dominik Sokołowski kl. IVa

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok – organizatorzy: p. Aleksandra Dumańska, p. Małgorzata Jezierska, p. Ewa Kozłowska, p. Joanna Jasionowska, p. Anna Maczkowska.

20.01.2019r. laureaci szkolnego konkursu kolęd: Lena Matkowska, Marcel Krawiec, Kacper Pliniewicz z klasy I c , Kinga Krawiec z V d i Zuzia Gałecka z VIb wzięli udział w "Międzypokoleniowym kolędowaniu".