Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

Klasa IIIa 9.11.2018 uczestniczyła w uroczystości zasadzenia Dębu Niepodleglości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 07.11.2018 w Zespole Szkół Samorządowych odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej ze Stronia Śląskiego z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego i Fundacji „Promyk Słońca” z Wrocławia. Spotkanie prowadzone przez osoby niepełnosprawne celowało przekazem w savoir-vivre traktowania osób z różnymi niepełnosprawnościami. Rozmowa pozostawiła refleksję odnoszącą się do własnego życia, do odczuwania jego wartości i racjonalnego wykorzystania własnego potencjału. Odbyła się projekcja filmu przedstawiającego życie dwóch osób spośród prowadzących to spotkanie. Dziękuję Nauczycielom, Uczniom, Państwu: Pawłowi, Joannie, Magdzie. Organizatorkami spotkania były Panie: Sylwia Wołoszyn i Aleksandra Dumańska. Z uwagi na zainteresowanie dwóch stron; Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta współpracą w zakresie znoszenia barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnością spotkanie to nie było ostatnim.

Link do filmu: http://www.promykslonca.pl/ksiazki/razem-w-pelnisprawni/

Dzisiaj otrzymaliśmy e-maila tej treści:
Witamy Was serdecznie i dzielimy się informacją o kolejnym, wspólnym sukcesie. Z radością możemy poinformować, że dokonaliśmy podsumowania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób organizowanym 16.10.2018 od godziny 12:00 do godziny 12:30 w całej Polsce. Policzyliśmy na podstawie sprawozdań, zdjęć oraz filmów osoby, które brały udział w biciu rekordu. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania osób z całego kraju, współpracy instytucji, placówek i firm. Tym samym uroczyście informujemy, że aż 116 342 osób prowadziło resuscytację na 7 465 fantomach w 1 155 instytucjach.Oznacza to, że wspólnie pobiliśmy rekord z 2015 roku, który wynosił 92 049 osób. Było nas więc więcej o 24 299 osób, dziękujemy!!!Mamy jednocześnie nadzieję, że akcja przyczyniła się do zwiększenia społecznej świadomości jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia w nagłych sytuacjach.Liczymy na to, że za rok będzie nas jeszcze więcej. Liczymy na każdą szkołę, którą przeszkoliliśmy w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować i bezpłatnie przekazaliśmy sprzęt. Wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej i ZSS zaangażowanym w bicie rekordu dziękujemy i gratulujemy

Dnia 6 listopada odbył się konkurs wiedzy historycznej ,,100 LAT NIEPODLEGŁA" w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria klasy IV - V: I miejsce Dominika Śmiłowska 5D, II miejsce Julia Grzelak 5C i Lena Pawełka 5C, III miejsce Amelia Felusiak 5D. Druga kategoria klasy VI - VIII: I miejsce Dawid Milke 6B, II miejsce Milena Olszewska 6B i Bogdan Berber 8A, III miejsce Dawid Kubowicz 8A i Jakub Sumik 7C.
Wszystkim gratulujemy.
Organizatorzy: Elżbieta Waszak, Ewa Konik

Konkurs skierowany był do uczniów klas 8 szkoły podstawowej oraz uczniów klas 3 gimnazjalnych w Stroniu Śląskim. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim oraz  motywowanie uczniów do doskonalenia metod nauki słownictwa w języku

niemieckim, zachęcanie  do poszukiwania metod skutecznej nauki i powtórki słownictwa.

Wyniki:

1 Miejsce: Maja Leszczyńska kl. VIII b

2 Miejsce: Bartosz Wędziński kl. VIII a

3 Miejsce: Bartosz Jasik kl. VIII a

Gratulujemy!

Aneta Soroko

Dnia 17.10.2018 obyły się obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod hasłem „Szkoły dla Niepodległej” w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Samorządowych. Dzień ten przebiegał następująco:
-klasy I – III - dzień projektowy pod hasłem „100 lat dla Niepodległej”.
- klasy IV – „Bieg dla Niepodległej” – park miejski przy szkole
- klasy V- VIII, uczniowie ZSS – „Spacer dla Niepodległej” .
Ostatnim akcentem obchodów było wspólne zdjęcie „Sto lat" z drona na boisku szkolnym.

Dziękujemy Panu Kazimierzowi Szkudlarkowi za bezpłatne wykonanie zdjęć.

Dnia 17.10. 2018 roku na Orliku w Stroniu Śląskim odbyły się Rejonowe Zawody w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna zdobyła drugie miejsce. Gratuluję.
Szkolnym opiekunem był Pan Marek Balicki

W klasie IIb na zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie korzystali z tablicy interaktywnej.
Pierwsze zajęcia wzbudziły u uczniów duże zainteresowanie i zaangażowanie.
Trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, ćwiczenia w pisaniu
wykorzystując tablicę w linię i w kratkę, to podstawowe umiejętności z jakimi uczniowie mieli okazję się zapoznać.

Nasi uczniowie wraz z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych brali udział w próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Szkolni koordynatorzy: Elżbieta Waszak i Jarosław Grzybowski.

Dzień 19 września 2018 roku obchodzony był na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła uczciła ten dzień konkursem określający sprawność rachunkową uczniów jak i nauczycieli w zakresie mnożenia jednych liczb przez drugie. Wyłoniono mistrzów klasowych. Spośród nich wybrano uczniów z największą liczbą punktów, którzy zostali mistrzami poziomów.
A są to: mistrz klas czwartych - Julia Smolec; mistrz klas piątych - Adrian Kamiński ; mistrz klas szóstych - Milena Olszewska; mistrz klas siódmych - Kacper Kołaczyk; mistrz klas ósmych - Bartosz Wędziński.
Dnia 12 października odbyła się rozgrywka, którym celem było wyłonienie Mistrza Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Ogłoszenie, kto został mistrzem będzie miało miejsce na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej w poniedziałek 15 października 2018 roku.

W ramach jubileuszowej 25 edycji akcji „Sprzątanie świata” obchodzonego pod hasłem „Akcja segregacja, 2 x więcej, 2x czyściej” uczniowie klas I – III wykonywali plakat nawiązujący do hasła, natomiast klasy VII i VIII włączyły się w zbiórkę śmieci.

Dzień IV - Pożegnanie

Dzień III

Dzień II

Dzeiń I