Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

19.02.2019r. W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Ślaskim odbył się II-gi etap XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu i Pomocy Przedlekarskiej. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów klas V. Rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań. Komisja egzaminacyjna w składzie: 

  • Jarosław Grzybowski
  • Jadwiga Staśko
  • Maria Zimna

zakwalifikowała do III etapu następujących uczniów:

  • Z. KOBIAŁKA,
  • M. GANCARZ,
  • Z. SŁAWIK,
  • J. GRZELAK,
  • D. ŚMIŁOWSKA,
  • A. BRYK

Gratulujemy.
Uwaga:
Laureaci w dwuosobowych zespołach ułożą krzyżówkę z hasłem PROFILAKTYKA.
Pytania do krzyżówki mają dotyczyć zdrowia i pomocy przedlekarskiej (umieszczone obok diagramu); format A3 – termnin oddania 31 marca 2019r.

III-ci etap konkursu odbędzie się 05.04.2019r. Uczniowie w dwuosobowych zespołach będą wykonywać ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy.

 

 

Dnia 19 lutego 2019 roku Szymon Sztuka z VIII B i Bartosz Wędziński z VIII A reprezentowali Szkołę Podstawową w Stroniu Śląskim w VI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. B. Chrobrego w Kłodzku. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu kłodzkiego zmagali się z pięcioma zadaniami, które mieli rozwiązać w czasie 90 minut. Nasi reprezentanci zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce spośród niespełna 30 uczniów. Niestety niewiele im zabrakło, aby zakwalifikować się do etapu finałowego. Mimo wszystko GRATULUJEMY! 

 

25 stycznia 2019 - klasa IIIa na nartach biegowych - Zalew Stara Morawa.
Pogoda dopisała, trasa przyjazna dzieciom. Bardzo udany wyjazd,
polecamy innym:)

Dziękujemy bardzo Pani Dorocie Jezierskiej za trening oraz Panu
Bogdanowi Birówce za pomoc przy pieczeniu kiełbasek i przygotowanie
gorącej herbaty.

Tekst Anetta Oostenbrink, foto Urszula Sienkiewicz

Uczniowie klasy I A z wych. Anitą Mrozek przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rodzice na tę okazję przygotowali poczęstunek. Było ciasto, kawa, herbata, występy artystyczne i wspólna zabawa z kochanymi seniorami. Każdy wnuk samodzielnie przygotował symboliczny prezent. To bardzo klimatyczne spotkanie stanowi dowód miłości, wdzięczności i szacunku należnego każdej babci i dziadkowi.

Resized 2

Już tradycją w naszej szkole jest, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia organizujemy konkurs „Szkolne kolędowanie”. Spotkanie sprzyja zaprezentowaniu muzycznych talentów. To również okazja, aby poznać kolędy i pastorałki mniej znane lub zapomniane. W dniu 09.01.2019r. w naszej szkole zgromadzili się uczestnicy tegorocznego konkursu wraz ze swoimi bliskimi. W konkursie wystąpiło 38 uczniów z klas I-VI, w dwóch kategoriach wiekowych. Jury przyznało miejsca następującym uczestnikom: klasy I-III I miejsce – Lena Matkowska kl. Ic , Marcel Krawiec kl. Ic, Kacper Pliniewicz kl. Ic II miejsce – Karolina Nowakowska IIb III miejsce – Jasmin Birówka kl.IIIa

Klasy IV-VIII I miejsce – Kinga Krawiec kl. Vd, Zuzia Gałecka VIb II miejsce – Julia Majchrzak kl. IVb, Natalia Kordyjaczna IVb III miejsce – Dominik Sokołowski kl. IVa

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok – organizatorzy: p. Aleksandra Dumańska, p. Małgorzata Jezierska, p. Ewa Kozłowska, p. Joanna Jasionowska, p. Anna Maczkowska.

20.01.2019r. laureaci szkolnego konkursu kolęd: Lena Matkowska, Marcel Krawiec, Kacper Pliniewicz z klasy I c , Kinga Krawiec z V d i Zuzia Gałecka z VIb wzięli udział w "Międzypokoleniowym kolędowaniu".

Dnia 11.01.2019  dzieci z klasy IIb  miały zajęcia na Czarnej Górze.

Uczyły się zjeżdżać na nartach. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne podejście do dzieci  począwszy od udostępnienia i dobrania sprzętu w Wypożyczalni Sprzętu Zimowego na Czarnej Górze  u pana Piotra Jakubca  - wspaniała i miła obsługa, sprzęt na najwyższym poziomie, idealnie dobrany.

Dziękujemy i szczerze polecamy Szkółkę Narciarską Czarna Góra pana Roberta Kowalczyka.

Doświadczenie, fachowość, kompetentność instruktorów, w tym nieoceniona pomoc rodziców i jednocześnie instruktorów:  pana Szczyrka, państwa Mroczków, pana Michalaka, pomoc pani Sordyl, pana Macha, pani Pucztarskiej, pana Podolaka sprawiły, że na stoku czuliśmy się bezpiecznie.

Imponujące podejście do dzieci, instruktorzy szkolący uśmiechnięci, z pasją, sprawili, że dzieci nie chciały wracać do domu, a po pierwszych zajęciach nie było dziecka, które nie potrafiłoby samodzielnie zjechać ze stoku i zatrzymać się.

Po zajęciach rodzice zaprosili dzieci na gorącą czekoladę z bitą śmietaną i naleśnikami. A od pani Oli Andrzejak  porcja frytek dla każdego.

Zdjęcia robione na stoku przez panią Agnieszkę będą wspaniałą pamiątką dla każdego.

Gorące podziękowania od dzieci i wychowawczyni U. Góreckiej.

 

Przyszła zima, więc dzieci z klasy III a piosenką zachęcają wszystkich do dokarmiania ptaków. Śpiewają wszyscy a ilustracje wykonała samodzielnie Gabrysia Tomaszewicz. :-)

Dnia 08.09.2019 r. klasy Ia i IIb pod opieką nauczycieli : p. Anity Mrozek i p. Urszuli Góreckiej wybrali się do Kłodzka na przedstawienie pt. "Pszczółka Maja". 

Tematem przewodnim spektaklu Narodowego Teatru Edukacji im A. Mickiewicza z Wrocławia było mądre przysłowie " Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". Dzieci razem z bohaterami przeżywały pięknie opowiedzianą historię pszczółki Mai. W trakcie trwania spektaklu mali widzowie mogli się przenieść na teatralną łąkę, podziwiać piękno przyrody, uczyć się szacunku dla nawet najmniejszego istnienia. Główna bohaterka Maja i jej towarzysz Gucio pokazali jak należy postępować w życiu, by nigdy nie przechodzić obojętnie gdy komuś dzieje się krzywda. 

Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało.

Rodzicom dziękujemy za pomoc w trakcie wycieczki.

9.01.2019r. grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim ( Projekt „ Wczoraj i dziś sukcesem na jutro-„Zajęcia przyrodnicze dla uzdolnionych z eksperymentowaniem) uczestniczyli w zajęciach, gdzie:

• uczyli się rozpoznawać dzikie zwierzęta,
• uczyli się zachowania w kontakcie z dzikim zwierzętami,
• poznawali język łowiecki (słuchy, trzeszcze , skoki, basior, ambona, chwost,
fajki, farba…),
• oglądali trofea, poroża zwierząt,,
• poznawali akcesoria łowieckie- wabiki,
• kształtowali postawę dotyczącą zjawiska nadmiernej liczebności niektórych gatunków zwierząt łownych i konieczności ich eliminacji ze środowiska pewnej ich liczby poprzez odstrzał

Dziękuję p. Sylwestrowi Dębnemu -członkowi Koła Łowieckiego „Darz bór” Lądek-Zdrój oraz p. Łukaszowi Głowackiemu -pracownikowi Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego za przeprowadzenie zajęć- M. Zimna-nauczyciel przyrody.