Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

Dzień 19 września 2018 roku obchodzony był na całym świecie Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła uczciła ten dzień konkursem określający sprawność rachunkową uczniów jak i nauczycieli w zakresie mnożenia jednych liczb przez drugie. Wyłoniono mistrzów klasowych. Spośród nich wybrano uczniów z największą liczbą punktów, którzy zostali mistrzami poziomów.
A są to: mistrz klas czwartych - Julia Smolec; mistrz klas piątych - Adrian Kamiński ; mistrz klas szóstych - Milena Olszewska; mistrz klas siódmych - Kacper Kołaczyk; mistrz klas ósmych - Bartosz Wędziński.
Dnia 12 października odbyła się rozgrywka, którym celem było wyłonienie Mistrza Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Ogłoszenie, kto został mistrzem będzie miało miejsce na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej w poniedziałek 15 października 2018 roku.

W ramach jubileuszowej 25 edycji akcji „Sprzątanie świata” obchodzonego pod hasłem „Akcja segregacja, 2 x więcej, 2x czyściej” uczniowie klas I – III wykonywali plakat nawiązujący do hasła, natomiast klasy VII i VIII włączyły się w zbiórkę śmieci.

Dzień IV - Pożegnanie

Dzień III

Dzień II

Dzeiń I

08.09.2018 pod hasłem Niepodległa dla wszystkich odbyła się wycieczka do Nowego Gierałtowa.
Było to wyjście zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Białej Lądeckiej. Uczniowie klasy 7a z wychowawcą panią Dorotą Jezierską , panią Marzeną Balicką i panią Iwoną Sławińską uczestniczyli w ciekawej lekcji podczas której poznali zawiłą historię Dolnego Śląska. Pani przewodnik- Maria Bobko oraz pan Makarewicz opowiedzieli o pomniku ofiar I wojny światowej, pokazali i kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie oraz miejsce dawnej czeskiej miejscowości Hranicki z pozostałościami krzyża misyjnego.

21.06.2018 - zwiedzanie okolicy- Góra Oliwna Bolesławów, Kamienica, pokaz dojenia kóz w gospodarstwie agroturystycznym.

Klasa 6a na zajęciach sportowych z elementami samoobrony w klubie Niedźwiedzie.

  • Prowadzenie zajęć Pan Andrzej Augun

konkurs wakacyjny

14 czerwca 2018r. uczniowie klasy V „a” i V „b” ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim odbyli wycieczkę do Jaskini Macochy w Czechach.

Celem wycieczki było:

  • omówienie procesów i formy krasowych (powstawanie jaskiń, szaty naciekowej);
  • przedstawienie jaskiń, jako archiwów geologicznych (historia rozwoju i zasiedlania jaskiń);
  • scharakteryzowanie działań na rzecz zachowania cennych elementów środowiska.

Dziękujemy rodzicom: p. Milke, p. Cieślak, p. Mach, p. Malcharek i p. Ezeryńskiej oraz firmie przewozowej „Manikar” za pomoc w organizacji.
Wychowawcy klas: J. Stasko, M. Zimna

Rajd bociana zdjęcia klas szóstych. Niektóre zadania podczas rajdu: składanie się w literę wykonanie przedmiotu użytecznego, przejście klasy przez tunel.

05.06.2018

PicsArt 06 05 05.09.45

10.06. 2018 wybraliśmy się na wycieczkę pieszą do Kuźni Alchemicznej w Kątach Bystrzyckich. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach prowadzonych przez geologa pana Piotra Guta. Były to aktywne zajęcia rozpoznawania i klasyfikowania minerałów. Ćwiczyliśmy badanie takich cech minerałów jak twardość, barwa i rysa. Odwiedziliśmy również Skalne Rozłupisko, gdzie wśród skał bazaltowych z pobliskiego wulkanu szukaliśmy ciekawych okazów minerałów.
W Plenerowym Muzeum Skał i Minerałów Dolnego Śląska zobaczyliśny duże okazy geologiczne pochodzące z naszego regionu. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji czwartej części projektu Cztery Żywioły- Ziemia.

 

„Jestem bezpieczny…” to temat corocznego turnieju wiedzy dla uczniów klas trzecich, który odbył się 04 czerwca 2018 r. Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Uczniowie wykazali się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze oraz na placu zabaw.
Turniej składał się z trzech części. Pierwsza część- zadania zamknięte, druga- zadania otwarte, trzecia-plakat dotyczący bezpiecznego poruszania się po drogach, zachęcający do noszenia odblasków.
Turniej jest podsumowaniem szeregu działań, podjętych na rzecz bezpieczeństwa wśród uczniów klas młodszych w bieżącym roku szkolnym.
Dziękujemy Fundacji Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” www.fundacja-kubus.pl za podarowanie nam odblasków –breloczków, które otrzymali wszyscy uczniowie z klas I-III.

 

Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim po raz kolejny brali udział w ogólnopokim konkursie przyrodniczym.

Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych oraz zwiększenie świadomości wobec zagrożeń środowiska naturalnego.
W województwie dolnośląskim do konkursu przystąpiło 861 uczniów.
Wyniki:
Klasy 4-5:
OLSZEWSKA MILENA - 22 miejsce
TOMASZEWICZ BORYS -28 miejsce
MACH JAKUB -32 miejsce
SKOWRON MILENA -39 miejsce
ŚMIŁOWSKA DOMINIKA - 40 miejse

Klasy 6-7:
ODWAŻNY KACPER -31 miejsce
AUGUN IGOR - 33 miejsce
WĘDZIŃSKI BARTOSZ -36 miejsce
MARGOWNICZY JAKUB -38 miejsce
KRUCZEK DOMINIKA -38 miejsce
JASIK BARTOSZ -39 miejsce
CZERNIAK JAKUB -46 miejsce
Gratulacje.
Szkolni koordynatorzy: Maria Zimna, Dorota Jaworek