Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

niepodlegla 2018

To, jaki będzie świat zależy od nas samych, a wspólnie i w zgodzie z innymi możemy wszystko. W imię tych haseł 18.05.2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole "Dzień bez Przemocy". Uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez panie Aleksandrę Dumańską i Dorotę Jezierską z klasą VIa oraz przez uczniów z klas IV -VII, zatańczyli taniec integracyjny Belgijkę oraz wysłuchali prezentacji muzycznych. Celem tego Dnia było uświadomienie jak ważne jest koleżeństwo i eliminowanie zachowań przemocowych. Bo przemoc to nie tylko agresywne zachowania. Przemoc to także przyzwolenie na to, by innym działa się krzywda na naszych oczach. W ramach Dnia bez Przemocy zorganizowany został również konkurs plastyczny "Mój najlepszy przyjaciel". Oto wyniki konkursu: I miejsce Karol Sypek kl6a Marika Drąg kl3a II miejsce Klaudia Młynarczyk kl6a Bartosz Jasik kl7a Igor Nuckowski kl6c III miejsce Martyna Michalak kl 5b Bruno Bożek kl 3a Kaja Palińska kl3a Kaja Palińska kl3a Wyróżnienia Laura Durmaj kl 1 Dawid Durmaj kl 1 Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, Radzie Rodziców, wychowawcom klas, harcerzom z drużyny Trampy, oraz uczestnikom.

We wtorek 22 maja 2018 lądeckie Arboretum przyjęło nas chłodnym porankiem oraz oszałamiającymi zapachami. Pan Rafał Szatan od razu nawiązał dobry kontakt z uczniami i w bardzo jasny, ciekawy sposób przekazywał informacje dotyczące świata roślin nie tylko tych, które rosły w arboretum. Dzieci było sporo, bo uczniowie klasy IIa i III a , ale wszyscy byli zdyscyplinowani i aktywnie brali udział w zajęciach.

Przygotowane w pobliżu ognisku ogrzało lekko zmarzniętych , każdy mógł też upiec sobie kiełbasę . Później wyruszyliśmy z panem Sylwestrem Tomaszewiczem na zwiedzanie okolicy, w tym interesującej ścieżki edukacyjnej. Odwiedziliśmy źródełko św. Jadwigi, Stawy Biskupie oraz „ oślą łączkę”. Była to bardzo piękna lekcja przyrody. Dziękujemy serdecznie Panom Rafałowi Szatanowi, Sylwestrowi Tomaszewiczowi oraz mamom, które były razem z nami na wycieczce. 

Anetta Oostenbrink, Ewa Kozłowska
Tekst i foto Anetta Oostenbrink

Dnia 15.05.2018 dzięki uprzejmości pana Rafała Szatana i państwa Mroczków klasa Ib z wychowawczynią U. Górecką zwiedziła lądeckie Arboretum - leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych. Pan Rafał poprowadził dzieci leśną ścieżką dydaktyczną opowiadając bardzo ciekawie na temat okazów i unikatowych gatunków roślin.
Uczniów szczególnie zachwyciła "Królewska kolekcja różaneczników".
Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne wrażeń.
Dziękujemy za interesującą i wyjątkową lekcję przyrody.

 

Uczniowie klasy 7b malują panoramę Stronia Śląskiego.

SUKCESY PRZYRODNICZE UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM.BOHATERÓW WESTERPLATTE
W STRONIU ŚLĄSKIM

10 maja 2018r. w CETiKu w Stroniu Śląskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom międzygminnych konkursów przyrodniczych:
1. Interdyscyplinarny konkurs wiedzy z zakresu edukacji leśnej- organizator Szkoła Podstawowa Trzebieszowice:

I miejsce- ZUZANNA EZERYŃSKA
II miejsce- JAKUB JURCZAK, KAROL SYPEK, NATALIA ZALOT,
ANNA SZTUKA
III miejsce- KORDIAN JEWULSKI, TOBIASZ BORA, MILENA OLSZEWSKA,
ZUZANNA TAIS, JULIA ŁANUCHA

2. Konkurs przyrodniczo-literacki „Las potrzebuje przyjaciół- Leśne opowieści”-
Organizator Szkoła Podstawowa Lądek-Zdrój:

Kategoria rodzajowa- poezja III miejsce DAWID MILKE
Kategoria rodzajowa proza II miejsce TATIANA STERCUŁA

3. Konkurs przyrodniczo-plastyczny „Kwiaty i owoce leśne”-organizator Nadleśnictwo Lądek-Zdrój:

Wyróżnienia: VANESSA JEWULSKA
TATIANA STERCUŁA

Sponsor nagród-Nadleśnictwo Lądek-Zdrój.

Gratuluję-szkolny koordynator Maria Zimna