Co się dzieje
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

niepodlegla 2018

6 grudnia w klasie III a był niezwykły . Odwiedził nas Mikołaj że swoją pomocniczą Dzwoneczkiem. Były wspaniałe prezenty i ważne rozmowy z naszymi gośćmi.  Dziękujemy !!!

Klasa 1 A pojechała do Św. Mikołaja do kopalni  w Złotym Stoku. Pierwszaki z zapałem tropili ślady i znaki prowadzące do groty Świętego. Zwiedzanie kopalni połączone z zadaniami do wykonania zaangażowały wszystkich uczestników. Dzieci poszukiwały diamentów, malowały gipsowe anioły i zdobyły certyfikat Kopalni Złota. Wyprawa była pełna wrażeń i atrakcji  przez co bardzo udana. 

                                                                           Wych. Anita Mrozek

6 grudnia 2018 roku uczniowie klasy III a wzięli udział w zajęciach sportowych "Lekkoatletyka dla każdego". Dzieci ćwiczyły z zapałem pod kierunkiem trenera pani Małgorzaty Wijatyk.
Wszystkim dzisiejsza ,mikołajkowa lekcja wychowania fizycznego bardzo się podobała. 

Tekst i foto Anetta Oostenbrink 

16listopada 2018 uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez „ Teatr Wyobraźni” z Lądka Zdroju. Zajęcia opierały się na „ Legendzie o Kapliczce przy Przełęczy Puchaczówka”. Prowadzący pan Piotr Kochanowski wraz z Panią Alicją Witczak czuwali nad wszystkim , cierpliwie tłumacząc kolejne etapy prac. Dzieci wykonały samodzielnie podobizny bohaterów legendy , pomagały wykonać dekoracje i wymyśliły nazwę teatru : „ Teatr Pomysłów”.
Całość opiera się na improwizowanych dialogach , których podstawą jest treść legendy.
Odbyły się już pierwsze przymiarki do odtwarzania ról. Wszystkim podobały się zajęcia a dzieci poradziły sobie znakomicie!
Przed nami jeszcze sporo prób i prezentacja w Kłodzku.

Tekst i foto Anetta Oostenbrink

Nasza szkoła włączyła się w akcję stowarzyszenia Pro Salute na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Aby pobić rekord musimy zrobić łańcuch min. 152 km (wszystkie szkoły). Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą. Szkolni koordynatorzy: Agnieszka Stercuła, Jarosław Grzybowski.

łańcuch 2


Klasa VIIA, IVC i VIB w akcji. Pomagamy, mamy już blisko 200 metrów łańcucha dla dzieciaków.