Projekty i programy
images/100_lat_n.jpg

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Stroniu Śląskim  |  ul. Kościuszki 57  |  57-550 Stronie Śląskie  |  Tel: (74) 814 12 31  |  Email: spstronieslaskie(at)wp.pl 

Ważne informacje

Dla rodziców

Wykaz podręczników i ćwiczeń
Przejdź

Nasza kadra

Nasza kadra

Wykaz nauczycieli i personelu
Przejdź

Rada rodziców

Rada rodziców

Działania rady rodziców
Przejdź

Samorząd uczniowski

SU

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Przejdź

Projekt "Wczoraj i dziś sukcesem na jutro "- Wycieczka do Lądka Zdroju 30.05. 2019r - zwiedzanie miasta, oglądanie teatrzyku pacynkowego pt. "Czerwony Kapturek" i warsztaty lalkarskie - grupa młodsza.

W trakcie  projektu „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim wzięli udział w  wycieczce do Lądka Zdroju
- w trakcie wyjazdu poznali zabytki Lądka- zwiedzali z przewodnikiem min Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech, mieli możliwość poznania smaku wody termalnej fluorkowo-siarczkowej. 
Zobaczyli zabytkowy pręgierz, figurę Jana Nepomucena na gotyckim moście św Jana, barokowe i renesansowe kamieniczki na lądeckim rynku, pomnik Św. Trójcy Michała Klahra. 
Wzięli udział w przedstawieniu teatralnym „Teatr Wyobraźni” gdzie poznali „Nową opowieść o Czerwonym Kapturku” oraz w warsztatach lalkarskich, podczas których poznali różnicę pomiędzy marionetką, kukiełką a pacynką oraz mieli możliwość animowania min. lalką jawajką 
Uczniowie aktywnie występowali na scenie w prawdziwych maskach teatralnych i z użyciem lalek pokazywali swoją kreatywność, umiejętności teatralne i odwagę.
Wyjazd był bardzo udany, uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń ;) 
Marzena Balicka

  • Zwiedzanie zamku Książ. Podziemny Książ - warsztat dla grupy starszej w ramach projektu "Wczoraj i dziś sukcesem na jutro"
  • Zwiedzanie Kopalni w Wałbrzychu. Warsztaty ceramiczne "Pejzaż" w ramach projektu "Wczoraj i dziś sukcesem na jutro" 
  • Pd: Wycieczka do Wałbrzycha w ramach projektu "Wczoraj i dziś sukcesem na jutro" dn. 25.05.2019 r. Fotorelacja. Grupa młodsza

Uczniowie klasy V a spotkali się z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Bystrzycy Kłodzkiej, Państwowej Inspekcji Pracy z Bystrzycy Kłodzkiej oraz Straży Pożarnej z Bystrzycy Kłodzkiej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zagrożeniami jakie mogą napotkać na wsi oraz jak ich unikać. Zostały powtórzone i utrwalone zasady postępowania w czasie udzielania pierwszej pomocy, a swoje umiejętności uczniowie mogli przećwiczyć na fantomie. Podczas przeprowadzonego testu, sprawdzili swoją wiedzę, a ci którzy zdobyli największą ilość punktów, otrzymali rzeczowe nagrody. Prócz tego wszyscy uczniowie otrzymali prezenty w postaci kamizelek i worków odblaskowych. Przekazana wiedza na zajęciach okazała się bardzo przydatna zarówno dla uczniów, których rodzice prowadzą gospodarstwo rolne, jak również dla tych, którzy odwiedzą rodzinę w czasie wakacji.

Zajęcia wyrównawcze z przyrody-utrwalenie kierunków świata z wykorzystaniem interaktywnej myszki „Code & Go Robot Mouse”. Prowadzenie Maria Zimna.

W ramach szkolnego projektu "Bezpieczny Dolnoślązak" klasy IV a i IV b wzięły udział w zajęciach pt.' Stany alarmowe wód na wiosnę", przeprowadzonych przez pracownika Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego Pana Łukasza Głowackiego. Zajęcia odbyły się przy suchym zbiorniku w Stroniu Śląskim, a ich celem było nabywanie umiejętności zachowania podczas powodzi, stosowania się do powiadomień, które docierają do nas drogą SMS. Uczniowie poznali przyczyny powodzi oraz strategie ograniczania ich skutków, dowiedzieli się o znaczeniu lasów w przeciwdziałaniu powodziom.

1. Eksperymenty z ogniem-nicenie, palenie (światło, ciepło), udział tlenu w procesie palenia...
2. Gra edukacyjna o zwierzętach świata- utrwalenie wiadomości o zwierzętach świata(budowa, miejsce życia, odżywianie).

20.02.2019r w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte uczniowie realizujący projekt „Wczoraj i dziś sukcesem na jutro „ mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym, ciekawym wykładzie dotyczącym myślistwa i łowiectwa. Gośćmi w szkole byli pan Sylwester Dembny- myśliwy i podróżnik i p. Łukasz Głowacki -przedstawiciel Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie wysłuchali prelekcji o głównych założeniach teoretycznych dotyczących myślistwa (w tym poruszone zostały aspekty etyczne i moralne), poznała gatunki zwierząt

Zamieszkujących nasze lasy, ich charakterystyczne cechy i środowisko życia.

Wykład wzbogacony był o zdjęcia, pokaz akcesoriów myśliwskich.

Dziękuję-M.Zimna

 

Rozwijanie umiejętności mowy czynnej z języka angielskiego, wzbogacania słownictwa - nauka przez zabawę w ramach projektu "Wczoraj i dziś sukcesem na jutro".

Prowadzenie zajęć Pani Halina Kulbicka.

Zajęcia w ramach projektu "Wczoraj i dziś sukcesem na jutro"

  1. Sekrety elektroniki-przewodniki i izolatory prądu; łączenie obwodów elektrycznych; czytanie schematów
  2. Spotkanie z myśliwym łowieckim-język łowiecki; trofea i poroża zwierząt; akcesoria łowieckie-wabiki

Prowadzenie p. Maria Zimna

Celem zajęć kreatywnych jest kształtowanie u uczniów postaw kreatywnych i twórczych, planowanie, ocenianie, realizowanie przedsięwzięcia, rozwój postawy innowacyjności i przedsiębiorczości, kształtowanie współpracy w grupie, oraz kształtowanie świadomości znaczenia postępu technicznego w życiu człowieka.
W czasie zajęć kreatywnych uczniowie zapoznali się z kulturą i tradycjami epoki średniowiecza, poznali pojęcia związane z architekturą średniowieczną. Wykonali przestrzenny projekt zamku średniowiecznego. Wykonywali działania twórcze oparte na słowie i ruchu. Tworzyli historie i scenariusz przedstawienia, uczestniczyli w zabawach twórczego myślenia. Podczas zajęć wykonali lampiony w technice decoupage, wzięli udział w dekorowaniu bombek oraz uczestniczyli w warsztatach wypieku i zdobienia ciastek.
Wykonali również kule śnieżne oraz uczestniczyli w zajęciach z programowania wykorzystują matę „Programowanie na dywanie”.
Wykonywali działania twórcze oparte na słowie i ruchu. Tworzyli historie i scenariusz przedstawienia, uczestniczyli w zabawach twórczego myślenia.

  1. Ze wzglęgu na nieobecność p. Jasionowskiej, zajęcia w ramach projektu są odwołane.
  2. W czwartek odbywa się rada, w związku z tym zajęcia czwartkowe przłożone są na poniedziałek  21.01.2019 godzina 14:15-15:45